вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się zużywają oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий